Pokarm dla gupików

Pawie oczka zjadają prawie każdy podawany im pokarm. Pokarm dla tych rybek możemy podzielić na dwie główne grupy: pokarm naturalny (dostępny w środowisku naturalnym, czyli glony i plankton) oraz pokarm zastępczy (robiony z myślą o karmieniu rybek w warunkach hodowlanych).

Pokarm naturalny przy słabym stanie czystości wód w Polsce może być niebezpieczny dla naszych ryb akwariowych. Plankton z naszych rzek może być niejednokrotnie zakażony różnego rodzaju bakteriami. Dlatego nie polecam karmić gupików planktonem odławianym z naszych krajowych zbiorników. Nie znaczy jednak to, że musimy zrezygnować z pokarmów naturalnych. Bardzo dobrym rozwiązaniem są solowce. Co prawda w Polsce nie występują naturalnie, ale bardzo łatwo jest je dostać w sklepie zoologicznym lub wyhodować w domu. Jest to pełnowartościowy plankton bardzo często używany przez hodowców.

Pokarmy zastępcze są używane w akwariach prowadzonych przez początkujących akwarystów oraz do urozmaicania diety gupików. Najpopularniejsze oczywiście są pokarmy gotowe, dostępne w sklepach. Są one najczęściej wystarczające, gdyż zawierają dużo składników odżywczych oraz mikro- i makroelementów , a także są dobrze przyswajane przez rybki. Dla zwiększenia różnorodności pokarmów warto jest co jakiś czas do posiłku rybek dodawać pokarm żywy. Najchętniej zjadane są doniczkowce, rureczniki, nicienie-węgorki. Dostępne są razem z innymi żywymi pokarmami w sklepach zoologicznych.

Tutaj można kupić pokarm specjalnie przystosowany do karmiania gupików - TROPICAL GUPPY

oraz narybku gupików i innych ryb akwariowych - TROPICAL ARTEMIA SALINA

TROPICAL GUPPYTROPICAL ARTEMIA SALINA

Menu:

Warunki hodowlane: