Temperatura

Wielu początkujących akwarystów myśli, że gupik jest rybką na tyle wytrzymałą, że nie musi posiadać grzałki, a każda temperatura jest dla niej dobra. Nie ma nic bardziej mylnego. Może i kiedyś tak było, kiedy to pawie oczka były wytrzymalsze. Jednak w miarę jak akwaryści starali się uzyskiwać nowe, piękniejsze odmiany ryba ta stawała się coraz bardziej delikatniejsza. Aktualnie temperatura pełni bardzo ważną rolę w rozwoju i wzroście tych rybek.

Grzałki

Uwaga: najtańsze grzałki w sieci!

W swoich naturalnych miejscach występowania gupiki mają temperaturę od 20 do 30 stopni. W akwarium najlepszą dla nich temperaturą jest przedział do 22 do 27 stopni. Od temperatury zależy wiele procesów życiowych gupika. Uzależnione od niej są wzrost, metabolizm, dojrzewanie, a nawet rozmnażanie. W niskich temperaturach pawie oczka rosną dużo wolniej i rozmnażają się dużo słabiej.

Niektórzy akwaryści twierdzą, że sterując temperaturą wody można sterować porodami u tej rybki. Zwiększając temperaturę o 3-4 stopnie według niektórych można wywołać przyśpieszenie porodu małych. Dlatego warto hodując gupiki wyposażyć się w grzałkę z termostatem.

Tutaj kupisz sprzęt, który pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w akwarium.

Menu:

Warunki hodowlane: