Zagęszczenie zbiornika

Co do liczebności ryb w zbiorniku jest wiele różnych teorii. Niektórzy twierdzą, że ta rybka potrzebuje mało miejsca i można trzymać dużą ich ilość w zbiorniku, który nie ma wielkich rozmiarów. Niestety jest to mylne twierdzenie. Naukowo udowodniono, że zbyt duże zagęszczenie tych ryb powoduje walkę o pokarm oraz spowolnienie ich wzrostu. Negatywnie odbija się to na naszej hodowli. Ponadto dużo częściej dochodzi wtedy do przypadków kanibalizmu.

Najlepiej przyjąć jest, że na jeden centymetr ryby (nie licząc ogona) powinien przypadać jeden litr wody. Gupiki wtedy czują się najlepiej, nie są agresywne w stosunku do siebie i prawidłowo się rozwijają.

Zestaw akwariowy Perła Aquael 40 (przednia szyba owalna)

Okazja: najtańszy zestaw akwariowy Perła Aquael 40 (przednia szyba owalna)

Jest jeszcze jeden ważny czynnik, który trzeba uwzględnić przy planowaniu akwarium. Pawie oczka bardzo szybko się rozmnażają. Ilość osobników w populacji stale rośnie. Trzeba uwzględnić, że ilość ryb będzie większa za miesiąc niż jest teraz. Można temu zapobiec kontrolując rozmnażanie (trzymając oddzielnie samice i samce) lub regularnie odławiając narybek.

Menu:

Warunki hodowlane: