Zbiornik

Pod tym względem gupiki nie są zbytnio wymagające. Zbiornik powinien mieć przynajmniej 20-30 litrów. Oczywiście im większe akwarium tym więcej gupików możemy trzymać. Najczęściej stosowane są zbiorniki prostopadłościenne. Należy unikać trzymania rybek w kulach (nie tylko gupików, ale wszystkich rybek). Może mieć to zły wpływ na ich zdrowie. Akwarium powinno być dobrze zarośnięte i wyposażone w różne kryjówki, gdzie schronienie będą mogły znaleźć młode. Co do roślin to pawie oczka nie mają specjalnych wymagań. Wybieramy to co ładnie będzie się nam prezentowało w akwarium, a rybka ta się dostosuje.

Akwaria i zestawy

Najtańsze akwaria i zestawy!

Jeżeli nasza hodowla gupików opiera się na próbie tworzenia nowych gatunków i łączeniu ze sobą innych w celu osiągnięcia odmian o nietypowych, oryginalnych kolorach i kształtach płetw to powinniśmy wyposażyć się w kilka, a nawet kilkanaście zbiorników. Osobne zbiorniki potrzebne są wtedy dla narybku, dorastających samców, samic, ciężarnych samic itd.

W przypadku każdej hodowli przydaje się posiadanie dodatkowego zbiornika na narybek i na kotnik dla samic. Młode rybki są mało wymagające i wystarczy im w akwarium kępa mchu jawajskiego. Dzięki temu będziemy mogli sami odhodować sobie rybki i uniknąć konieczności dokupowania. Ponadto pozwoli to nam dokładniej poznać nawyki gupików od momentu narodzenia po dorosłe życie.

Tutaj kupisz zbiorniki i zestawy dla Twoich rybek.

Menu:

Warunki hodowlane: